кasтaмσηuηdєяqяσuηd
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

кasтaмσηuηdєяqяσuηd

www.кaSтaмσηuяap.iLє.вiz

AnasayfaKastamonundergrGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sagopamı Cezamı ? :]

+3
brothers_doganay
rapoin37
kastamonurap
7 posters
YazarMesaj
kastamonurap
Admin
Admin

Sagopamı Cezamı ? :] Empty
MesajKonu: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 6:53 am

sagopakajmermi yoksa cezamı daha iyi....doganay tamam senın cevabını bılıorum Smile
http://www.kastamonurap.ile.biz
rapoin37
Aktif üye
Aktif üye
rapoin37

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 1:25 pm

ya buna ne gerek var kii... sagonun ve cezanın tarzları farklı...ikiside kendi alanlarında en iiler....yani bunun kavgasıonı yapmaya hiç hacet yok...
http://www.herkesdinlesin.com/rapoin
kastamonurap
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 1:27 pm

kanky bisde onu tartısıyorus hangısının tarzı daha iyi diye Smile
brothers_doganay
Moderator
Moderator
brothers_doganay

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 1:38 pm

kardeşim ceza rap yapmaya uğraşıyo, türkiyede sago taraftarı daha çok ne yalan söyliym, ama olması gereken rape en yakın isim turkıyede şu anda ceza, biraz eskiye dönersek sago cezayla çalışıyodu yada ceza sagoyla aynı şey, sago cezanın yanında ise ve eskıden sagonun tarzı daha farklı ise demekki iş cezada, o tarzını korudu ve eskıden gunumuze ( nefretten bugüne ) geldiyse aynı stille, ve sago değişim yaşadıysa biraz düşünmek lazım hangisinin daha profesyonel oldugunu, açık konuşmak gerekırse sagonun şarkılarında kalıte bulamıyorum, müzik adına albenisi olan bişey görmedım, beatlerın genelı birbirine benzer, turkıyenın en eskı ve en ıı dj lerınden biiriysen turkıyedekı en iyi beatlerı senın yapıyo olman lazım, ama cezanın beatmakerı olan roka bıle daha güzel beat yapıyor sagodan kım ne derse desın.cezayıda sevıyorum dıyemem ama muzık adına, kalıteyı arttırmak adına daha çok ön plana çıkıyor bunu yabancı fanlardan daha rahat görebiliriz, sagonun yabancı fanı hiç yok denecek kadar azken, cezanın turk asıllı olmayan hayranları onu konserlere davet edıyor ülkelerine, dediğim gibi cezayada tamam yüzde yüz bu adam iyi diyemıyorum, Smile
kastamonurap
Admin
Admin

MesajKonu: :)   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 1:40 pm

ceza yabancılara ozenıo Smile ondan onun yabancı fanı cok Very Happy
brothers_nöron
Moderator
Moderator
brothers_nöron

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 2:15 pm

en ii si bana göre ceza...
CeSeT
Moderator
Moderator
CeSeT

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 2:54 pm

SAGOPA

Tartışmaya bile gerek yok adamın yaptığı sanat ortada bi de konu açmışsınız yaa
kastamonurap
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 1:37 am

Very Happy kımın kankası Cool
SmaLL_BoYy
Üye
Üye
SmaLL_BoYy

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 1:42 am

eger 50 cent özentilsiyseniz cezacı olursunuz

cezanın yabancı fan ının fazla olmasının sebebide bu zaten

ama sagonun sözleri kadar anlamlı söz yzabiliomu tartışmaya geek bile yoq bnce

SAGO Kaf Kef
brothers_doganay
Moderator
Moderator
brothers_doganay

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 4:02 am

birader bu konuyu sayamayacağım kadar tartıştım hayatımda, halada tartışırım ama sizler gibi kastamonu rap toplulugunu oluşturan, yanı rapten anlayan insanların bunu daha ii düşünmeleri lazım, ben ceza çok ii demıyorum, cezayıda savunmuyorum, müzik kalitesinden bahsediyoruz, rap şarkısı demek bir şeyden oluşmaz, bunun içinde sözlerin anlamı, nakaratın ilgi çekici olması, beat kalitesi ve bir çok kısım vardır sadece söz kalıtesıne bakarak böyle bi yorum getiremeyız, bunların genelını ele alalım, '' sagopa '' özellikle yazdım SAGOPA,ismi türkçe değil fakat türkçe rap zırvalamalarına gırıyor kendısıyle çelişen birinin ne kadar müziği dınlenır tartışılır, bunuda bi tarafa braktım sagopa kajmerin beatlerini dinleyin, ve dikkat edin ki her beatte basslar ve tezz ler vardır, üzerine 1 melodi koyar, al sana 3 dk bilmem kaç saniyelık boş bi beat, hemen her beat bırbırıne benzer, sen eskı bi plakçısın en ii beatlerı yapman lazım, bunuda salladık sözlerın kalıtesı konusuna gelelım, sözlerın genelı farsça ve arapça karışımı, nerde birader turkçe rap ? turkçe kısmını da geçtikmi, biliyomusunuz bilmem ama sagonun şahsi karakteri hakkında hiçbir yorum yapmadım yapmamda, muzık kalıtesınden bahsediyosak sagonun müziiğnde bana ilgi çekici olarak gösterebilceğiniz bişey gösterın, ne vokal kullanıyo, ne hareketlı şarkı yapıyo, tarzı gereği yavaş takılıyo olabilir ama tüm şarkılar yavaş olursa emın olun sıkar, her şarkısının konusu CEZA, bi insandan güçlü oldugnuzu düşünüyorsanız onun için çk fazla yorum yapmassınz, ama sago her şarkısnda cezaya bişeyler söylüyo, başka konu mu bulamıyosun arkadşım, sen kafada tek 1 konu yorumlarsan senın ufkunun genişliği konusunda ben düşünürüm biraz, sen bir tek konu işliyosan eserlerınde o zaman freestyle de yapamassın, aklına tek bi konu gelır Smile ya ben turkçe rapte en ii adam ceza demıorm, inanın en iyi ve kalıtesı yuksek adam SANIK, hem slow hemde hareketlı tarzdan tanıyan bilir çok ii şarkıları var genç yaşşına ramen, bence bu boş tartışmaları bi yana brakıp kendi rapiniizin kalıtesını nasıl yukseltırsınız, oturup buna kafa yorun, yabancı rapleri dinlediğinizde ( emınem - dmx - fifty ... ) sizi kendıne çeken bişeyler var muzıkte kım ne derse desın adamlar muzık yapıyolar, KALITELI MUZIK, bu yuzden yabancı özentiliği diye karşılk veren arkadşlar kendilerini kandırıyolar çnkü kendileride biliyolarkı onlarda yabanclar gbi müzik yapabilmeyi diliyolar, dediğm gbi bu boş muhabbetlere gerk yok, sakın kımse rap kalıtesı falan diye zırvalamasn bu konuda çok hassasım rap kalıtesı bakımından kımseyıde karşma almam, bu iş öyle bişeyki, gece yatarken söz yazmak, yada pc başında 2 saat oturup bi şarkı tamamlamak RAP YAPMAK DEĞİL, rüyanızdan nakaratların içinde boğulurken uyanırsanız işte o zaman rap yapmaya çalşıyosunuzdur, bunu yaşamak sanıldıgı kadar kolay bişey de değil, konser vermek, track kaydetmek bunlar kolay şeyler, konserı herkes veriyor, trackı evınde çubk olan herkes yapıyo, önemlı olan yapılan kaydın kaç kişi tarafından prof.bi şarkıymış gbi dinleniyor olmasıdır, yada yaptgım track ceza kalıtesıne yakın oldu diyebiliyosanız böbürlenmeden, kendinzi övmeden objektf olrak, işte o zaman rap yapıyosunuzdur, adam daha ritme söz uydurup yazamıyo, kayıt yaptıgını sanıp nete veriyo, sonrada bu adamn adı MC oluyo, daa doğrusu o öle sanıyo, brothers olarak içimizden hiçbirisi Mc değil, bizler birer RAPPERız, Mc freestyle turnuvalarında kazanana verilen lakaptır hiphop kültürünüde gittikçe kötüye çekmeye başladık, RAP YAPMAYA ÇALIŞMAYA DEVAM ETMENZ DİLEĞİYLE ...!!!
kastamonurap
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 4:07 am

o zaman cezada turkce degıl uymuo Very Happy bak sımdı dıosunkı farsca kelimeler..bu sagopanın kulturunu yansıtan bir durumdur..sunu sende bılıosunkı osmanlıca dıe bır dıl var demı kanka bunu kullanan türk olmuomu..ayrıca sagopanın yaptıgı melodıler aynı degil bence bırazdaha dıkkatlı dınle parcalarını hıc bır muzık bırbırıne benzemıyor..bu adam bu kadar kötu olsaydı suanda turkce rapı ayakda tutan ısımler arasında olmazdı..ceza yabancılarında ılgısını cekıo dıosun demekkı ceza yabancı bırılerıne ozenıo onların yaptıklarını yapmaya calısıyor..kendısı olamamıyor...ozentılıkllede bu işin fazla yurumeyecegını sende bılıyorsun..onun ıcın ılk once herkes kendısı olsun
CeSeT
Moderator
Moderator
CeSeT

MesajKonu: Geri: Sagopamı Cezamı ? :]   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 6:16 am

abi roman gibi yorum yapmışsınız hee tartışmaya gerek yok
bence Sagoo en yi kulvarda.Sagopa isminin Türkçe olmadığını söylüyorsun fakat Ceza ?
bak Ceza 'ya laf etmem sonuçta aynı sanatı icra ediyorlar fakat bence Sago'nun sözler kendi hayatının bir parçası diyebilirim.Nöron sen bunları söylemişsin fakat sadece sözlerle bitmiyor sizlerin de dediği gibi
ama bence Sago'nun hiç bir parçası bir diğerinin tekrarı değildir.
herkesin kendine has düşünceleri vardır buna kimsenin söz söylemeye hakkı yoktur.
bu yüzden herkes kendi bildiğini okusun ama ben
SAGO'cuyum
karafaz
Moderator
Moderator
karafaz

MesajKonu: ne sago   Sagopamı Cezamı ? :] Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 6:31 am

ne sago ne ceza benden size söylemesi açıklama :::: )) sogapa kajmer kadar güzel özel süper söz yazan kimse yok ayrıca beatleri yaptığı müzik ve kendisinin fanlarının çok olmasını nedeniyle bu forumdada sago üstünlüğü var elbette ceza kötü değil cezanın yeri doldurulabilir çünkü rapte farklı kanatlarınada farklı yeniliklikler ve rapperler dolusmus durumda sago kadar anlamlı sözler demistim lirik bölümünde gerçekten çıkacak bu işin reçetesi o zamna belki anlarız beattide sözüde nasıl yazıyor ve nasıl bir tatlı dille yerden yere vuruyor milleti.. Ama cezada sago kadar iyi Düşünsenize bir de beattide ceza yapıyor Smile o zaman sago direnemezdi iste bence 2side iyi tarzlarındada aynılar zaten arkadaşlardı. santa
http://www.myspace.com/karafaz

Sagopamı Cezamı ? :]
1 sayfadaki 1 sayfası